S Markem za gorilami

Srdečně vás zveme na pokračování poutavého, humorného i vážného povídání Marka Ždánského, tentokrát věnované především jeho výpravám za horskými gorilami do divoké přírody. V první části nás Marek zavedl do prostředí pražské ZOO, nyní s ním navštívíme Ugandu, Rwandu nebo Kongo, kam několikrát při svých výpravách zavítal.

Marek Ždánský, kterého znáte i z různých televizních vystoupení, je bývalý ošetřovatel goril v pražské ZOO a o prvním gorilím mláděti, gorilce Moje, napsal knihu Moja - příběh gorilí slečny. Později vydal i další knihy Gorilí táta a Gorilí táta v Africe.

V pořadu se s námi podělí o své zážitky při setkávání s těmito krásnými zvířaty a tentokrát k nám na pořad přizval i fotografa Vladimíra Čecha. Vladimír Čech gorily nejen fotografuje, ale snaží se jim spolu s Markem i pomáhat. Stali se ambasadory parku Kahuzi Biega v Kongu, společně založili neziskovou organizaci a snaží se získat peníze na podporu strážců, stopařů či lékařů, kteří gorilám pomáhají.

Přednáškový sál, čtvrtek 30.3. v 17,00

Tato akce probíhá v rámci Března - měsíce čtenářů.