Tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty

pondělí 30. 9. 2019

Týden knihoven jsme na našem oddělení zahájili poněkud netradiční akcí. Až z Frýdku-Místku za námi přijel tvůrce podivuhodných her pan Jiří Šebesta. Jeho hry, které si sám vyrábí, děti ze 4. B ZŠ Seifertova doslova nadchly. Pan Šebesta jich přivezl na ukázku hned několik.

Jako první si mohly děti vyzkoušet hru Panáček Ďurka. Principem této hry, která se po složení vejde do kapsy, je trefit se malou dřevěnou kuličkou do některé z dírek.

Velký halas nastal, když jsme si všichni včetně paní učitelky i paní knihovnic, mohli vyzkoušet další hru Kurdžozola. Panáčkem připevněným na vrcholu komína (viz foto) jsme shazovali dřevěné kuličky do různě obodovaných jamek. Každý z nás měl 5 pokusů a snažil se nasbírat co nejvíce bodů. Jamku s nejvyšším počtem bodů se bohužel nepovedlo trefit nikomu, ač se knihovnou neslo mohutné povzbuzování 32, 32, 32 ...

Poslední hra, kterou si všichni zkusili, byla asi nejtěžší. Foukáním rozpohybovat plachty se nám moc nedařilo.
Na závěr si děti mohly zkusit i další hry, které pan Šebesta dovezl. Někdo tuto možnost využil, jiný se pokoušel ještě o rekord u Kurdžozola.