Noc s Andersenem 2019

19. kouzelná noc s pohádkami

pátek 31. 3. 2019

Hned na začátku naší Noci s Andersenem čekalo na děti překvapení.  Večer jsme totiž zahájili návštěvou jihlavské ZOO, kde se děti vydaly po stopách pohádky H. CH. Andersena - O ošklivém káčátku. Mohly si tak prohlédnout vajíčka různých zvířat a zažít noční ZOO.

Po návratu do knihovny si vyrobily zvířátkovou záložku a posilnily se před velkou soutěží.

Na naše nocležníky čekala soutěž plná záludných otázek, Máme rádi Česko, v ní poznávali hlášky, písničky, obrázky a znělky z českých pohádek a filmů, seznámili se se spoustou zajímavostí ze světa zvířat a hravě si poradili se slepou mapou, kdy museli podle popisu poznat 4 pohádková místa a označit je na mapě… Zvládli to opravdu výborně. Trochu se pak zapotili při skládání básniček, jejichž části schované po knihovně museli najít, zapamatovat si, zapsat a poté správně seřadit.

Po zachumlání do spacáků už na děti netrpělivě čekal Kanafásek se svou pohádkou Jak nespali v knihovně a závěrečné čtení. Dvě hodiny po půlnoci už všichni spokojeně oddychovali.

Ráno hned po probuzení místo po snídani sáhli někteří po KNÍŽCE :o)….